Moto

Praktyka czyni mistrza - wywiad z Jerzym Dudkiem

Jerzy Dudek – piłkarz, który odnosił wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej. Teraz odnalazł nową pasję i swoje plany wiąże z motosportem. Co sprawia mu największą przyjemność?

 

Fot. 1. Jerzy Dudek jako doświadczony sportowiec z nadzieją patrzy w przyszłość

 

Optymalna jazda samochodem, wałkiem i pędzlem

Mistrz kierownicy ścigający się na polskich i europejskich torach w barwach ATLAS Racing Team, Maciej Steinhof, promuje jedną z najnowszych farb firmy – ATLAS optiFarbę. Krakowianin zaprosił nas do swojego garażu, by w otoczeniu wyścigowych maszyn odpowiedzieć na kilka szybkich jak błyskawica pytań.

 

Alfa Romeo 4C Spider

Dawno, dawno temu Alfa Romeo Spider była ucieleśnieniem marzeń i przedmiotem westchnień każdego fana motoryzacji. Lekki sportowy kabriolet, do nabycia w akceptowalnej cenie, podbijał rynki całego świata. Alfa Romeo 4C Spider, otwarta wersja Alfy 4C, która trafiła do sprzedaży w ubiegłym roku, jest spadkobiercą poprzednich wersji spider Alfy Romeo, które każdemu kojarzą się z ekstremalnymi emocjami za kierownicą, maksymalną przyjemność jazdy oraz połączeniem doskonałego wyglądu z osiągami.


 

Milion Renault i Daci Duster w 4 lata

Dacia wprowadziła do sprzedaży model Duster zaledwie cztery lata temu, odnosząc wielki sukces rynkowy.


 


Na całym świecie wyprodukowano milion tych samochodów, produkowanych w pięciu fabrykach w różnych częściach świata. Milionowy egzemplarz zszedł z taśmy produkcyjnej w fabryce Renault w Kurytybie (Brazylia) i trafi w ręce klienta brazylijskiego.


 

Prototypowa SKODA VisionC

Na motoryzacyjnych targach genewskich 2014 czeski producent zaprezentował model SKODA VisionC. To niezwykłe coupe wskazuje stylistykę marki i wskazuje drogę, którą będą podążać przyszłe modele. SKODA daje jednoznaczny sygnał, że marka ulega ważnym przemianom. Producent rozpoczął największą ofensywę modelową w historii firmy i zapowiada intensywną odnowę i poszerzanie oferty w najbliższych latach. Z jednej strony trzymając się tradycyjnych walorów SKODY, z drugiej wprowadzając coraz bardziej wyszukany design.


 

Nowe Renault Twingo

W dwadzieścia lat po zawojowaniu segmentu małych aut miejskich przez pierwszą generację Twingo, Renault prezentuje wizję zupełnie nowego Twingo. Projektując od zera nowy model, konstruktorzy i designerzy Renault czerpali inspiracje z bogatego dziedzictwa poprzednich generacji Twingo oraz Renault 5. W efekcie powstało nowe, zwinne i sympatyczne miejskie auto. Dla stworzenie małego miejskiego auta o jeszcze większej ilości miejsca i lepszej zwrotności przy zmniejszonych gabarytach sięgnięto po pomysł konstrukcji z silnikiem umieszczonym z tyłu.

Superoszczędnie na benzynie

Duży dostawca części samochodowych, firma Delphi, poinformował, że pracuje nad silnikiem benzynowym, który spala nawet o 50% mniej paliwa niż obecnie używane konstrukcje. Taki silnik, gdyby powstał, będzie poważnym konkurentem dla silników hybrydowych, gdyż może z nim rywalizować pod względem spalania, a jednocześnie ma być tańszy w produkcji.


 

Strony