Sport

Gem-set-biel, czyli o tenisowych serwach i malowaniu słów kilka

Półfinalista Wimbledonu, jeden z najlepszych tenisistów świata w rankingu ATP1000 - Jerzy Janowicz - łodzianin i "rówieśnik" firmy ATLAS. Jako twarz jednego z nowych produktów, ATLAS proFarby, zdradza nam jakie tenisowe zagrania mogą się przydać… w wykańczaniu wnętrz.

 

Stadion Narodowy ma szanse, by na siebie zarabiać

Duże wyzwanie przed miastami, w których odbywały się mecze Euro 2012. Muszą znaleźć sposób na odpowiednie wykorzystanie wybudowanych i zmodernizowanych stadionów. Imprezy takie jak dzisiejszy koncert Madonny w Warszawie, pomagają tym obiektom zarabiać na siebie. – Pamiętajmy jednak, że nie ma na świecie stadionu, który by się zwrócił.

Kilka faktów o igrzyskach olimpijskich 2012.

W piątek w Londynie rozpoczynają się igrzyska olimpijskie 2012. Trzy tygodnie temu w Polsce zakończyła się wielka impreza piłkarska EURO 2012, więc przyjrzyjmy się teraz festiwalowi sportu na Wyspach Brytyjskich.


 


Londyn był gospodarzem igrzysk olimpijskich w 1908 i 1948 roku. Teraz ponownie największa sportowa impreza odbędzie się w tym mieście - na nowych i bardzo drogich obiektach sportowych. 


 


 Oto kilka faktów dotyczących rozpoczynających się w piątek igrzysk:


  

Polacy dumni z EURO 2012

Organizacja EURO 2012 w Polsce zakończyła się sukcesem, o którym mówią dziś zachodnioeuropejskie i polskie media. Osiągnięcie takiego wyniku było możliwe dzięki wspólnej pracy i ogromnemu zaangażowaniu przeszło 170 instytucji rządowych i samorządowych, których praca była koordynowana przez PL.2012.


 

Historyczny wyczyn złotej Hiszpanii

Piłkarze Hiszpanii po raz trzeci w historii, a drugi z rzędu, zostali mistrzami Europy. W Kijowie w finale turnieju rozgrywanego w Polsce i na Ukrainie pokonali Włochów 4:0 (2:0). Gole zdobyli: David Silva, Jordi Alba, Fernando Torres i Juan Mata.


 


 Hiszpanie przeszli do historii jako pierwsza drużyna, która obroniła tytuł najlepszej na Starym Kontynencie. Licząc zaś mistrzostwa świata w 2010 roku w RPA, wywalczyli trzy kolejne trofea z rzędu.


 

OBOP: Polacy wysoko oceniają Euro

Polacy niezwykle wysoko oceniają Euro 2012 - wynika z badania przeprowadzonego przez OBOP TNS Polska. Badani oceniali przygotowanie mistrzostw przez Polskę, grę narodowej reprezentacji, organizację meczów, zachowanie kibiców i służb porządkowych.


 


 Badanie "EURO 2012 – oceny gorące" zrealizował Zespół Badań Społecznych OBOP TNS Polska między 14 a 17 czerwca.


 

UEFA chwali organizację EURO 2012 w Polsce

- EURO 2012 w Polsce to bardzo dobrze zorganizowany turniej. Jesteśmy bardzo zadowoleni – powiedział Martin Kallen, Dyrektor Turnieju UEFA EURO 2012, gość specjalny konferencji prasowej w Krajowym Centrum Medialnym. Na pytanie dziennikarza o możliwość organizacji przez nasz kraj finału Ligi Europejskiej, Kallen odpowiedział, że Polska jest na liście kandydatów do organizacji poważnych imprez sportowych, które firmuje UEFA.


 

Polska? Polecam!

Kibice i turyści zagraniczni bardzo dobrze oceniają fazę grupową Euro 2012 w Polsce. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez PBS podczas Mistrzostw w polskich Miastach Gospodarzach Euro 2012. 92 proc. badanych pozytywnie ocenia atmosferę panującą w trakcie Turnieju, a 85 proc. bardzo dobrze wypowiada się o organizacji Mistrzostw w Polsce. Oceny obcokrajowców dla Euro 2012 w Polsce są lepsze od wyników podobnych badań przeprowadzonych podczas Euro 2008 w Austrii.


 

Strony