Wędkarstwo

Nocka nad wodą

Za oknem piękne słońce, temperatura mocno powyżej 20 stopni, chwila wolnego czasu, więc decyzja może być tylko jedna – czas wyruszyć nad wodę. Pomyślałem, że może warto byłoby wybrać się na nocne wędkowanie, gdyż dość długo nie miałem możliwości wędkować o tej porze, a bardzo to lubię.  Jak dobrze sobie przypominam, ostatnią nockę nad woda spędziłem na przełomie kwietnia i maja, podczas karpiowej zasiadki.


 

Prognoza brań ryb na czerwiec

Kolejny miesiąc wędkarskiego sezonu przed nami. Czerwiec to z reguły dobry okres do łowienia ryb. Ryby kończą tarło, a więc teoretycznie możemy liczyć na lepsze brania. Od 1 czerwca można łowić sandacza, co na pewno ucieszy wszystkich miłośników połowu tej ryby. Zachęcam do spędzania czasu nad wodą, życzę prawdziwie wędkarskiej pogody i połamania kija!


 


Wizyta na Szymanowicach - testy zanęty Goldfish

Nareszcie weekend obdarzył nas piękną pogodą. Za oknem prawie 30 stopni ciepła a więc aura typowo wakacyjna. Spragniony wędkarskich emocji postanowiłem wybrać się po raz kolejny w tym sezonie na wędkarski szlak. Z doborem łowiska tym razem nie miałem większego problemu, gdyż zdecydowałem się po raz pierwszy w tym roku odwiedzić łowisko Szymanowice. Jak wiecie, niejednokrotnie wędkowałem już na tym zbiorniku, także woda ta nie jest mi obca, a może zaryzykuje nawet stwierdzenie, że dość dobrze znana.

Majówka nad wodą – relacja z wyjazdu

Tegoroczny wyjazd na wędkarską majówkę miałem zaplanowany już ponad pół roku temu. Nie spodziewałem się jednak, że wyjazd ten będzie także dla mnie inauguracją sezonu. Jednak zbieg kilku czynników sprawił, że nie miałem możliwości wcześniej wybrać się nad wodę w poszukiwaniu wędkarskich emocji i przygód. Dlatego też dużo obiecywałem sobie po tym wyjeździe, miałem nadzieję, że naprawdę coś połowimy.


 

Kalendarz brań ryb na miesiąc kwiecień

Część wędkarzy przed wyjazdem na ryby sprawdza co wskazuje kalendarz brań na dany dzień.


 


Mimo, iż za oknem w wielu miejscach w naszym kraju jeszcze zima, liczymy, że już niedługo uda nam się wreszcie wybrać nad wodę w poszukiwaniu przygód. Dla wszystkich zainteresowanych zamieszczam Kalendarz brań.


 

Strony