Jak osiągnąć ZEN we wnętrzu?

Autor 
Fox Dekorator
14.07.2016Komentarze (0)

Subtelna, elegancka, intrygująca... Farba strukturalna ZEN firmy FOX Dekorator, pozwala na osiąganie oryginalnych efektów dekoracyjnych. Dzięki zawartym w niej ziarenkom i zastosowaniu odpowiedniej techniki malarskiej, można stworzyć wnętrze o stylowym i unikalnym charakterze.  

Dopracowana aranżacja wymaga pochylenia się nad każdym detalem. Sposób wykończenie ścian to jeden z elementów, dzięki którym możemy uzyskać wymorzony efekt. Matowa, strukturalna farba ZEN zawiera kuliste wypełniacze – to dzięki nim możliwe jest uzyskanie faktury, w której delikatny połysk przenika się z matowymi powierzchniami. Podobnie jak w przypadku większości produktów przeznaczonych do prac dekoracyjnych, ostateczny efekt wizualny zależy przede wszystkim od wyobraźni osoby wykonującej wzór.

Wszystko w Twoich rękach!

ZEN sprawdza się zarówno jako produkt do malowania dekoracyjnego, jak i ochronnego. Dzięki kulistym wypełniaczom farba maskuje niedoskonałości malowanego podłoża. Śnieżnobiałą farbę można  barwić w każdym kolorze z palety NCS (Natural Color System, wzornik kolorów) lub przy użyciu pigmentów z tubkowego systemu kolorowania FOX Dekorator. Farba, która jest powłoką, może stanowić finalne wykończenie ściany lub być dodatkowo pokryta Werniksami, Patyną Metaliczną lub Patyną Perłową FOX Dekorator, które podkreślą jej elegancję i pozwolą uzyskać szereg dodatkowych efektów.

Farba strukturalna ZEN to doskonały wybór nie tylko do stworzenia nowej, ale i odświeżenia gotowej aranżacji. Łatwość jej aplikacji na różnego typu podłożu (m.in. na tynku, betonie, płytach gipsowych, tapetach, powierzchniach akrylowych i winylowych) sprawia, że przy niewielkim nakładzie pracy możemy osiągnąć całkowicie odmienić wnętrze. Należy pamiętać jedynie o odpowiednim przygotowaniu podłoża, które musi być suche, równe, oczyszczone ze starych, łuszczących się powłok, kurzu i tłustych plam. W przypadku świeżych podłoży tynkowych i betonowych prace malarskie można rozpocząć po czterech tygodniach wysezonowania. Podłoża zawierające cement i wapno przed rozpoczęciem malowania należy równomiernie zwilżyć.

Pozostawiając ścianę pomalowaną jedną warstwą farby ZEN lub wykańczając ją wybranym produktem dekoracyjnym marki FOX Dekorator, możemy mieć pewność, że aranżacja naszego wnętrza będzie piękna i oryginalna.

 

 

Więcej o farbie strukturalnej ZEN przeczytasz tutaj

 

 

 

Tagi 
fox
farba strukturalna
efekt na ścianie
techniki dekoracyjne
malowanie ścian
Prace malarskie

Nasi partnerzy