Nowe trendy w świecie płytek

Autor 
ATLAS
11.01.2017Komentarze (5)

Rok 2017 upłynie pod znakiem naturalnych materiałów. W pomieszczeniach królować będzie ponadczasowa biel, szarość i kolory ziemi. Na ścianach i posadzkach zagości niespotykany dotąd jeans i tweed. Zadziwiającym trendem będą także płytki imitujące płytę OSB. Co jeszcze będzie modne we wnętrzach w tym sezonie? Oto odpowiedź.
 

Hit: kolor denim i imitacje materiału!
Bolońskie targi Cersaie 2017 – jedne z największych targów w branży, wyznaczające trendy w świecie ceramiki - przyniosły wiele niespodzianek w świecie mody łazienkowej. Na topie będą łazienki urządzone w prosty i przejrzysty sposób. W kolorystyce dominować będą biele, szarości i barwy ziemi. W nadchodzącym roku najpopularniejszym kolorem będzie niewątpliwie niebieski i szary denim, który często łączony jest z innymi kolorami z grupy szarości i bieli, ale także z beżami i kremami. Płytkowym motywem, który może zawojować przyszłe sezony, będą kolekcje ceramiki imitujące materiał. Na ścianach zagości jeans, tweed, a także płytki z fakturą lub jej imitacją. Co więcej – na płytkach faktycznie można wyczuć fakturę materiału, dzięki czemu wnętrza stają się przytulne i bardzo oryginalne. Motywy te doskonale komponują się z fugami w kolorach bieli i szarości, a także beżu i brązu.
  
Beton, marmur, kamień naturalny
Ważnym elementem wystroju łazienki w nadchodzącym roku będzie wykorzystanie materiałów, które są bliskie naturze. Do wnętrz wkroczy marmur, kamień w różnej postaci, elementy betonowe lub doskonale je imitujące. Idealnym ich uzupełnieniem będą fugi w stonowanych barwach bieli i szarości. Co więcej – w dalszym ciągu modnym dodatkiem będą także płytki ceramiczne imitujące drewno. W tym przypadku najczęściej dobieranym kolorem są fugi z grupy beży, brązów, ale także szarości. Oferta fug Atlasa obecnie obejmuje kolory dopasowane do najnowszych trendów. Do wyboru jest 17 odcieni brązu i beżu, które idealnie pasują do płytek imitujących drewno, a także 11 odcieni bieli i szarości, które sprawdzą się w nowoczesnych, surowych wnętrzach, wykorzystujących elementy betonu, a także szare i białe płytki. 


   


Wielkie formaty wciąż na topie
Trendem panującym od kilku lat są wielkie formaty płytek ceramicznych. W tym sezonie na topie będą oryginalne aranżacje wykorzystujące płytki ceramiczne dużych formatów (100x300), bądź takie, które swoim wzorem, formą i kształtem staną się nietypową ozdobą wnętrza łazienki. Umiejętnie wkomponowane w wystrój wnętrza przypominają tapetę ścienną, a przy zastosowaniu minimalnych spoin, najbardziej zbliżonych do ceramiki, sprawią wrażenie idealnej, jednolitej powierzchni.

Nie tylko w łazience
Choć brzmi to dość nieprawdopodobnie, to okazuje się, że płytki ceramiczne to nie tylko trend łazienkowy. Różnorodność formy, wielkość płytek i nowy design często są powodem tego, że płytka ceramiczna to doskonały sposób na … dywan w sypialni czy podłogę w salonie i jadalni. Zalet mają wiele. Nie tylko ładnie się prezentują, ale też są niezwykle łatwe w utrzymaniu. Przy tego rodzaju płytkach doskonale sprawdzą się fugi w ciepłych kolorach brązu i beżu. Neutralność i naturalność tych kolorów sprawia, że można stosować je z wieloma rodzajami ceramiki w niemalże każdym pomieszczeniu.
 

 


Płytka 3D i imitacja OSB hitem sezonu

Niewątpliwie nadchodzącym trendem sezonu będą płytki pozwalające tworzyć kompozycje trójwymiarowe. Pod tą nazwą kryje się zarówno trójwymiarowa ceramika, jak i ta wykorzystująca złudzenia optyczne. Na tym nie koniec. Modne będą także płytki imitujące płytę OSB – zadziwiający trend, który zwykle kojarzy się z czymś mało estetycznym. I choć nie każdego można do nich przekonać, to światowa moda w aranżacji przestrzeni prezentowana podczas targów w Bolonii pokazuje, że nie tak łatwo się im oprzeć.


 

Nasi partnerzy