Dobra zmiana w ofercie fug ATLASA to duże, ważne dla wykonawców zmiany w obszarze fug epoksydowych. To przede wszystkim nowa, lepsza receptura, bardziej przyjazna wykonawcy. Bogatsza oferta kolorystyczna oraz wygodne, dzielone opakowanie.
Lepsza receptura
Według wykonawców nowa fuga ma lepszą konsystencję niż jej konkurenci. Mieszanie obu składników jest łatwe, a uzyskany produkt nie nastręcza problemów w trakcie fugowania. Fuga jest jakby „napowietrzona”, puszysta. Nie wymaga większego wysiłku podczas aplikacji, jak w przypadku niektórych fug na rynku. Jest elastyczna i łatwiejsza przy profilowaniu i co najważniejsze – prosta i szybka w zmywaniu. Do tej pory przy fugach epoksydowych zalecano stosowanie specjalistycznych gąbek (np. Scottch Brite) czy czyścika. Fugę ATLASA można zmywać zwykłą twardą gąbką celulozową i czystą wodą do 20 min od momentu nałożenia. Ponowne zmywanie również nie wymaga dodatkowych zabiegów – tylko kilkakrotnie płukanej gąbki. Fuga nie pozostawia mleczka epoksydowego na powierzchni, dzięki czemu ostateczne wykończenie przebiega sprawniej.
Idealnie gładka powierzchnia
To dzięki odpowiednio dobranej wielkości kruszywa na wykończonej powierzchni nie widać ziaren – fuga jest idealnie gładka. Jest to ważne:
Porównanie gładkości fugi ATLAS z konkurencją
Szerokość spoiny 1-10 mm
Jako jedyny producent na rynku mamy w ofercie fugę, która pozwala na uzyskanie bardzo cienkiej spoiny o szerokości nawet 1 mm. Jest idealna dla klientów oczekujących w efekcie bardzo cienkiej, niewidocznej wręcz spoiny.
Nowe kolory
Dotychczasowa oferta ograniczała się do sześciu kolorów. Teraz wykonawcy i klienci mogą wybierać spośród 12 trwałych, popularnych kolorów, które dzięki specjalnym pigmentom są odporne na uszkodzenia mechaniczne, blaknięcie, zabrudzenia, oddziaływanie agresywnych środków czyszczących i tłuszczów. Dzięki zastosowaniu jonów srebra fuga ma także pełną ochronę przed grzybami.
Kolory fugi epoksydowej ATLASA
Dzielone opakowania
Nowe opakowania to zmieniona szata graficzna z wyraźną etykietą i wyróżnikami oraz wygodnym sposobem konfekcjonowania. Jako jedyni na rynku mamy dzielone opakowanie. W wiaderku są dwa składniki: A – żywica epoksydowa i B – utwardzacz – żel. Każdy jest spakowany osobno, w pojemności odpowiadającej zalecanym proporcjom mieszania. Wykonawca nie musi sam dzielić składników na porcje, dzięki czemu unika błędów w proporcjach mieszanki oraz może lepiej zorganizować sobie pracę. To duże ułatwienie dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z epoksydem.
Artykuł ukazał się w wydaniu specjalnym magazynu ATLAS FACHOWCA.