Nowoczesne mieszkanie / Efektowne wnętrza z tynkami ATLAS

Autor 
Justyna Koźmińska, Grupa ATLAS
18.11.2018Komentarze (0)

Wykończenie ścian wewnętrznych to już nie tylko dobór odpowiedniego koloru farb, ale również nadanie ścianie atrakcyjnej, nowoczesnej struktury, która ma być ozdobą, miejscem, gdzie koncentruje się wzrok, powierzchnią dodającą charakteru wnętrzu.

ATLAS, uwzględniając trendy i spełniając oczekiwania klientów, proponuje nowoczesne efekty dekoracyjne, dzięki którym każde wnętrze może się stać wyjątkowe i niepowtarzalne. W ofercie są produkty w różnych stylach – od industrialnego po nowoczesny oraz o różnych fakturach: drewna, betonu, kamienia czy metalu.

Efekt mozaiki

Bardzo ciekawy, a zarazem praktyczny we wnętrzach jest tynk drobnoziarnisty Deko M TM1.

To rozwiązanie, które można stosować na klatkach schodowych oraz w przedpokoju jako warstwę chroniącą przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Doskonale nadaje się również do kuchni czy łazienki, gdzie dodatkowym atutem jest jego niska nasiąkliwość. Jest też godną rozważenia opcją w innych pomieszczeniach, gdzie świetnie sprawdza się przy akcentowaniu wybranych elementów wnętrz. Niskie zużycie tynku (2 kg/m2) oraz dodatki efektowe – mika i brokat – pozwalają uatrakcyjnić powierzchnię wykonaną tym produktem.

Efekt cegły

Kiedyś we wnętrzach królowały tapety imitujące cegłę, teraz już niewiele osób sięga po takie rozwiązania. Moda natomiast nie przeminęła. Efekt cegły można uzyskać, korzystając z tynku ATLAS CERMIT N-100. Jest to również alternatywa dla paneli ściennych i płytek gipsowych imitujących cegłę. Różne techniki aplikowania oraz praktycznie nieograniczony zakres kolorystyki spoin pozwalają na swobodną kreację, zgodną z zamysłem projektanta i ze stylem wnętrza. Dzięki temu produktowi i odpowiedniemu szablonowi otrzymujemy efekt cegły nowoczesnej i starzonej w pełnej kolorystyce SAH.

Efekt kamienia

W przypadku ścian wewnętrznych zastosowanie na ścianie dodatkowej okładziny w postaci kamienia naturalnego, przyklejanego bądź mocowanego mechanicznie, może być kłopotliwe lub wręcz technicznie niemożliwe. Szkoda byłoby jednak całkowicie z niego rezygnować, bo jego duże walory estetyczne i fakt nadania przez nie wnętrzom unikatowego charakteru są niezaprzeczalne (np. historyczne mury cyklopowe). Rozwiązaniem może być zastosowanie tynku imitującego kamień naturalny ATLAS DEKO M TM5, który jest wygodny, dostępny cenowo oraz bezpieczny, a jednocześnie tak samo efektowny jak użycie kamienia ciosanego czy płyt kamiennych. Występuje w 13 gotowych kompozycjach kolorystycznych inspirowanych pięknem bazaltu, gnejsu i granitu.

 

                    GNEJS 01                     GRANIT 03                   BAZALT 03

                    

Efekt piaskowca

Wewnątrz budynku efektownie wygląda również tynk dekoracyjny ATLAS DEKO M TM6. W zależności od sposobu aplikacji daje możliwość formowania dowolnych struktur i efektów. Można uzyskać na ścianie naturalny efekt piaskowca „młotkowanego” – aplikując go maszynowo, „szlifowanej płyty” – w przypadku aplikacji ręcznej; przy użyciu jeszcze innych technik aplikacji na ścianie uzyskamy np. efekt trawertynu, a dzięki charakterystycznym porom i wyżłobieniom miejsce uzyska elegancki wygląd. Piaskowiec doskonale sprawdza się we wnętrzach, nadając im unikatowy charakter, a wykorzystanie go np. przy obudowie kominka wyraźniej zaakcentuje jego wygląd. ATLAS DEKO M TM6 jest dostępny w sześciu naturalnych kolorach.

 

           PIASKOWIEC 02         PIASKOWIEC 05          PIASKOWIEC 06

 

Efekt betonu

Beton architektoniczny zadomowił się w nowoczesnych wnętrzach i jest jednym z najczęściej stosowanych przez wykonawców efektów. Jego neutralna kolorystyka sprawia, że doskonale współgra nie tylko ze stonowanymi, ale też z intensywnymi, bardzo wyrazistymi barwami. ATLAS w alternatywie do gotowych okładzin betonowych i ceramicznych imitujących beton zaproponował nowoczesne rozwiązanie w postaci tynku dekoracyjnego o takiej strukturze – ATLAS CERMIT BA-M. Beton architektoniczny to jedna z ciekawszych propozycji ATLAS, przeznaczona również do wnętrz. Jest to materiał do różnorodnego wykorzystania, rekomendowany zarówno do wielkopowierzchniowych ścian, jak i do tworzenia wysublimowanych form architektonicznych. Finalny wygląd powierzchni może nawiązywać do idealnie gładkiej faktury elementu monolitycznego lub może być widoczna struktura gniazd żwirowych i raków. Efekty są uzyskiwane za pomocą odmiennego fakturowania. Tego typu powierzchnie idealnie podkreślają wygląd nowoczesnych wnętrz i idealnie łączą się z innymi materiałami, np. efektem metalicznym.

 

 

Efekt metalu

Metalowe elementy wykończenia, mimo że budzą skojarzenia głównie ze stylem industrialnym, są coraz częściej i chętniej stosowane. Podobnie jak w przypadku betonu, jest to materiał do różnorodnego zastosowania, pozwala na zestawienie go niemal ze wszystkim. W ofercie ATLAS pojawił się nowy produkt, dzięki któremu możemy na ścianie uzyskać powłokę nawiązującą do wyglądu metalowych płyt na różnej fakturze (gładkiej, szczotkowanej itp.). 

 

Efekt drewna

Drewno to jeden z najstarszych i najpopularniejszych materiałów wykończeniowych. Jest stosowane wszechstronnie – na sufitach, podłogach i ścianach – tworząc niezwykle wyglądające, ciepłe wnętrza. Jest też jednym z najdroższych surowców, który niezależnie od zastosowania wymaga okresowo starannej i kosztownej konserwacji. Dawne boazerie, na szczęście, odeszły już do lamusa. Obecnie pomieszczeniom ciepła i nieszablonowego wyglądu dodają tynki dekoracyjne o strukturze drewna. W ofercie ATLAS są takie produkty jak ATLAS CERMIT WN oraz ATLAS BEJCA, dzięki którym można na ścianie uzyskać zarówno efekt naturalnego drewna, jak i drewna starzonego. Różne techniki aplikacji pozwalają uzyskać dodatkowe efekty wizualne, niemożliwe do osiągnięcia w przypadku tradycyjnych elementów drewnianych. Specjalne, półtransparentne pigmenty użyte do barwienia produktu dają możliwość uzyskania wyglądu naturalnego drewna. Co więcej, osiągnięty w ten sposób efekt nie wymaga takiej pielęgnacji jak prawdziwe drewno.

Nasi partnerzy