PLUS znaczy więcej…

Autor 
Arkadiusz Armacki, Grupa ATLAS
06.07.2016Komentarze (0)

… więcej możliwości aplikacji i lepszy wygląd warstwy ostatecznej. Zwiększona twardość i większa oszczędność dzięki mniejszemu zużyciu. A także foliowe opakowanie, co z kolei ma istotny wpływ na utrzymanie parametrów gładzi. Zatem... same plusy, które stawiamy Gładzi Finiszowej PLUS Gipsar.

Atuty Gładzi Finiszowej PLUS Gipsar

Znakomity efekt końcowy
Gładź nadaje się zarówno do położenia pierwszej warstwy, jak i finiszowej. Na walidacjach porównawczych wykonawcy bardzo  wysoko ocenili wygląd ostatecznej warstwy.

Foliowe opakowanie – ochrona przed wilgocią
Wyrób oferowany jest w opakowaniu foliowym. Dzięki temu produkt nie sypie się z worka podczas transportu i utrzymuje parametry bez względu na warunki, w jakich jest przechowywany w hurtowni (odporność na zawilgocenie). Jest to szczególnie ważne przy wyrobach gipsowych. Pewnie niejednokrotnie kupowaliście gładź gipsową, która była zbrylona w środku lub jej parametry techniczne znacznie różniły się od tych wskazanych w Karcie Technicznej. Kupując Gładź Finiszową PLUS Gipsar, nie narażacie się na takie ryzyko. Worek foliowy nie przemięka i wilgoć nie dostaje się do środka mieszanki.

Zwiększona grubość warstwy
Możliwość aplikacji jednej warstwy o grubości do 3 mm. To szczególnie istotny parametr, jeśli ściany są nierówne i w pierwszej warstwie należy nałożyć gładź o większej grubości. W przypadku Gładzi Finiszowej PLUS Gipsar można tak zrobić, nie ryzykując, że gładź po związaniu spęka.


 

Zwiększona twardość
Uzyskaliśmy ją dzięki dwóm chemicznym zabiegom:

  • Po pierwsze, zmniejszyliśmy ilość wody zarobowej produktu do poziomu 7-9 l/20 kg. Im wyższy stosunek W/G (wody zarobowej do gipsu), tym struktura jest bardziej porowata. Oznacza to nie tylko mniejszą wytrzymałość, lecz także łatwiejszą migrację powietrza To z kolei może powodować tzw. bąbelkowanie przy drugiej warstwie czy podciąganie kapilarne.
  • Po drugie, dodaliśmy nowoczesne polimery – redyspergowalne żywice proszkowe, które  zwiększyły siłę wiązań międzykrystalicznych w gipsie, czyli zwiększyły jego twardość. Dzięki zwiększonej twardości gładź po wyschnięciu nadaje się zarówno do obróbki ręcznej, jak i mechanicznej – profesjonalnymi szlifierkami z odpowiednio dobranymi tarczami szlifierskimi.

Mniejsze zużycie
Do położenia 1 m2 gładzi o grubości 1 mm wystarcza TYLKO 0,8 kg gładzi. Przy powierzchni 200 m2 i warstwie 2 mm daje to oszczędność 80 kg. To o 20 proc. Mniejsze zużycie w porównaniu z większością gładzi dostępnych na rynku. Dzięki temu w kieszeni wykonawcy zostaje ok. 120 zł.

Możliwość aplikacji mechanicznej
Dzięki zawartości polimerów gładź łatwiej przedostaje się przez węże i dysze agregatów służące do jej nakładania. Jest to szczególnie ważne, kiedy wykonawca korzysta z agregatu o małej wydajności.


ATEST PZH
Wyrób otrzymał Atest Higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny, który dopuszcza wykorzystanie go nie tylko w obiektach mieszkalnych, lecz także w obiektach użyteczności publicznej, służby zdrowia i placówkach szkolno-wychowawczych, takich jak szpitale, przychodnie, żłobki, przedszkola i szkoły. 

Gładź Finiszowa PLUS Gipsar ATLAS zyskała uznanie wykonawców, o czym mogliśmy się przekonać podczas testów porównawczych. Co satysfakcjonujące, wykonawcy wybrali nasz produkt w ślepych testach i zapewniali, że „z czystym sumieniem go polecają”. Na poligonach szkoleniowych w Zgierzu, Dąbrowie Górniczej i Leszczach porównywaliśmy PLUS Gipsar z rynkowymi konkurentami: Megaron Super Finisz, Stabill Gładź Tynkowa Biała, Franspol Gładź Szpachlowa Biała GS-2. Przez dwa dni wykonawcy testowali produkty – pierwszego dnia nakładali pierwszą i drugą warstwę na specjalnie przygotowanych płytach.

 
Wygładzanie pierwszej warstwy szpachlą o długości 60 cm

Wygładzenie drugiej warstwy gładzi

Szlifowanie ręczne

Drugiego dnia szlifowali gładzie i oceniali ich wygląd końcowy. Łącznie udało się zebrać 440 ocen we wszystkich kluczowych parametrach (konsystencja, aplikacja, ocena uzyskanej pierwszej warstwy, aplikacja drugiej warstwy, ocena uzyskanej drugiej warstwy, szlifowanie, twardość). Prosiliśmy wykonawców, aby przyznali produktom punkty – od 1 do 4, gdzie 1 oznaczało, że tę gładź wybraliby jako pierwszą, zaś 4 jako ostatnią. Wyniki przedstawiamy w tab. 2. Mówią one jednoznacznie: PLUS Gipsar jest gładzią, po którą wykonawcy sięgną najchętniej.

                                                                 

Najważniejsze parametry w ocenie wykonawców

Całościowa ocena produktu w zakresie pierwszego wyboru ma swoje odzwierciedlenie także w ocenie najważniejszych parametrów sprawdzanych przez wykonawców. Najlepiej ocenili oni:

  • aplikację I warstwy na zagruntowane podłoże – tutaj wysoko oceniono PLUSA,
  • aplikację II warstwy bez gruntowania – w tej kategorii PLUS uplasował się po gładzi Franspola,
  • szlifowanie – w tej kategorii PLUS okazał się bezkonkurencyjny – ani za miękki, ani za twardy.

Artykuł ukazał się w magazynie ATLAS fachowca, numer  czerwiec 2016 (24) 

Tagi 
Plus Gipsar
klej
gładź
tynk

Nasi partnerzy