Tynki silikonowe ATLAS - opinia Fachowca

17.08.2017Komentarze (0)

Dlaczego właśnie tynk silikonowy? Odpowiada Marek Kwieciński, wykonawca, który od prawie 10 lat zajmuje się ocieplaniem budynków. Pan Marek na jednej z naszych walidacji miał okazję sprawdzić w praktyce nowy tynk silikonowy Atlasa.

 

ATLAS: Jakiego rodzaju tynków i jakich producentów używa Pan podczas wykonywania prac ociepleniowych?
Marek Kwieciński: Najczęściej silikonowych. Do tej pory ze względu na dostępność i obecność mieszalnika w hurtowni zazwyczaj stosowałem Kreisla, a także Ceresit, Kabe. ATLASA też używałem na kilku budowach.

 

A: Dlaczego akurat tynki silikonowe?
MK: Bo mają najlepsze parametry techniczne. Zazwyczaj wykonujemy prace ociepleniowe w domkach jednorodzinnych i porównując z tynkami akrylowymi i silikatowymi, silikonowe wypadają najlepiej. Kiedy robiliśmy „przemysłówkę”, to wtedy szły tynki akrylowe ze względu na cenę. Nawet opierając się na Waszej gazecie („ATLAS fachowca”) – robiliście test tynków i silikonowy dostał najlepszą ocenę. Jest on odporny na glony, mikroorganizmy, różnego rodzaju zabrudzenia, bardzo dobrze się zmywa.

 

A: Zaprosiliśmy Pana na walidację, aby sprawdził Pan po raz pierwszy nowy tynk silikonowy ATLASA. Co się Panu spodobało?

MK: Po pierwsze łatwość nakładania – nie leci z pacy. Po drugie łatwość fakturowania pierwszej warstwy – już na początku uzyskałem niezły efekt, dzięki czemu do wygładzenia, uzyskania  finalnej wersji nie potrzebowałem dużo czasu i pracy.


A: Znamy już Pana ulubiony typ tynku. A co wybierają Pana klienci?

MK: To my doradzamy klientowi, jakiego rodzaju tynku i jakiej  firmy powinien użyć na budynku. Jeżeli klient podejmuje decyzję sam, to z reguły mówi „chcę silikonowy”, bo gdzieś przeczytał, ktoś mu podpowiedział. Bywają sytuacje, że klienci kupują produkty, ale z reguły to my wchodzimy na budowę z materiałem. Często sugerujemy wybór  firmy. Co do kolorów, to królują pastele, kolory jasne, beże, szarości. 

 

TYNKI SILIKONOWE PRZYJAZNE WYKONAWCOM

 

NOWE TYNKI SILIKONOWE ATLAS TO:


PRODUKTY SPRAWDZONE PRZEZ WYKONAWCÓW
Produkty testowano na ponad
30 walidacjach zewnętrznych przeprowadzonych na budowach przez kilkuosobowe ekipy budowlane z doświadczeniem w ocieplaniu budynków. Liczne walidacje odbywały się na poligonach doświadczalnych ATLAS.


DOBRE I BARDZO DOBRE PARAMETRY ROBOCZE
Wysokie oceny od wykonawców otrzymały: aplikacja, bardzo dobra przyczepność do podłoża, bardzo niskie zużycie.

PARAMETRY OCENIANE PRZEZ WYKONAWCÓW:

 • Łatwość i szybkość mieszania

 • Konsystencja

 • Przyczepność materiału do pacy i do podłoża w trakcie nanoszenia

 • Korygowalność zacierania / przefakturowania po aplikacji (ocena po czasie)

 • Łatwość czyszczenia narzędzi

 • Zużycie

 • Uzyskana powierzchnia na mokro

 • Czas całkowitego wysychania

 • Uzyskana powierzchnia po związaniu z bliska – czy są dziurki, wtrącenia obce, rysy, pęknięcia

 • Ogólny wygląd wyprawy z odległości min. 3 [m] (jednorodność powłoki, równość powierzchni, różnice w zatarciu wyprawy)

 

MARKA ATLAS MARKĄ PIERWSZEGO WYBORU
Wykonawcy, którzy testowali nasze tynki, pracujący wcześniej na produktach konkurencji (CERESIT, BAUMIT, BOLIX) byli bardzo zadowoleni z nowych tynków ATLASA.


MOŻLIWOŚĆ PRACY W WYSOKICH TEMPERATURACH
Testy naszych tynków wykonawcy przeprowadzali na standardowym podłożu ETICS dla systemów ociepleń. Warunki zgodnie z wytycznymi karty technicznej od +5 st. C. do +25 st. C. Przy zastosowaniu dodatku ATLAS DL maksymalna temperatura pracy wynosiła aż 35 st. C!

 

NAJWYŻEJ OCENIONE

 • aplikacja
 • bardzo dobra przyczepność do podłoża
 • bardzo niskie zużycie

Wszystkim biorącym udział w walidacjach tynków dziękujemy za cenne opinie!

 

 

Artykuł ukazał się w magazynie ATLAS fachowca, wydanie specjalne (2017)


 

Nasi partnerzy