Akademia Treningowa ATLAS w Wielkiej Brytanii

Autor 
Zebrała Anna Durajska, Grupa ATLAS
01.07.2015Komentarze (0)

Made in Poland to hasło, które w Wielkiej Brytanii od wiosny tego roku nabrało jeszcze większego znaczenia. ATLAS to nie tylko produkty, ale także profesjonalne szkolenia organizowane dla fachowców w nowym Centrum Szkoleniowym.

Produkty dla wykonawców
Najpierw była nominacja firmy ATLAS do nagrody Polish Choice of the Year 2015 – plebiscytu mającego na celu wybór najlepszych polskich marek obecnych w Wielkiej Brytanii. W plebiscycie uczestniczyło ponad 50 polskich firm i produktów. Wiosną konsumenci za pomocą strony internetowej oddawali głos na swoje ulubione marki w 13 różnych kategoriach, m.in. budowa i remont, podróże czy polska innowacja. ATLAS otrzymał nominację i trafił do ścisłego finału.

Obecnie w Wielkiej Brytanii można kupić ponad 200 różnych produktów oferowanych przez Grupę A TLAS pod markami ATLAS, Aval czy Dolina Nidy, Izohan, Izolmat i Nexler, w tym m.in. złożone systemy dociepleniowe, tynki, kleje do płytek, fugi, silikony, hydroizolacje, systemy podłogowe, zaprawy murarskie i remontowe, a także produkty gipsowe czy zaprawy do renowacji budynków.

Akademia dla wykonawców
ATLAS jednak to nie tylko produkty w sprzedaży. Od 2008 roku firma wraz z produktami dostarcza także szereg usług, m.in. doradztwo techniczne oraz szkolenia. Warsztaty i pokazy dla wykonawców odbywają się w wybranych punktach dystrybucji i na początku były skierowane przede wszystkim do polskich fachowców, którzy używali wyrobów ATLASA w Polsce i byli zainteresowani dalszym rozwojem kompetencji i umiejętności. 23 kwietnia br. w Kingston upon Hull nastąpiło uroczyste otwarcie centrum szkoleniowego „Akademia Treningowa ATLAS”, które jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie edukacji z zakresu technologii budowlanych nie tylko polskich, ale i brytyjskich fachowców.

Dodatkowo w Wielkiej Brytanii jest obecnie realizowany kompleksowy rządowy program rewitalizacji budynków, związany m.in. z wykonywaniem dociepleń, co stwarza nam duże biznesowe szanse w sprzedaży elewacyjnego asortymentu. Interesującą funkcją Akademii będzie też wspieranie dobrego wizerunku polskich fachowców, którzy na rynku brytyjskim uznawani są za terminowych i solidnych.

Plan otwarcia specjalnego ośrodka szkoleniowego spotkał się z bardzo pozytywną reakcją brytyjskich władz, upatrujących w działaniach Akademii również szansy na rozwój konkretnych specjalizacji i w efekcie zmniejszenie poziomu bezrobocia.

 

Kategoria 
Tagi 
wielka brytania
akademia treningowa atlasa
firma budowlana za granicą

Nasi partnerzy