Nowe opakowania foliowe!

Autor 
ATLAS
26.04.2016Komentarze (4)

Opakowanie – niby mała rzecz, ale jaka zmiana! Od połowy kwietnia część produktów ATLAS będzie dostępna w nowych opakowaniach: w foliowych workach. Mają mnóstwo zalet: są wygodne i szczelne. Dowiedzcie się więcej o kolejnej dobrej zmianie.

ATLAS jest pierwszym producentem chemii budowlanej w Polsce, który swoje wyroby budowlane zaczyna pakować w opakowania z folii polietylenowej (LDPE). Do tej pory większość naszych produktów można było dostać w tradycyjnych papierowych workach. Tym samym jako pierwsi oferujemy opakowania nowoczesne, trwałe i bardziej funkcjonalne.

Do zmiany przygotowywaliśmy się od kilku lat – proces nie był prosty. Weryfikację przeszło wielu producentów urządzeń i folii: testowaliśmy, sprawdzaliśmy, robiliśmy próby. Chcieliśmy mieć pewność, że materiał jest najwyższej jakości i będzie spełniał wysokie wymogi naszych klientów, Was – wykonawców. I udało się – wielką zmianę opakowań wdrażamy w życie w kwietniu. Teraz część produktów będzie dostępna już w udoskonalonym opakowaniu – folii LDPE. Zmianę opakowania czekają tzw. produkty sypkie (m.in. Gipsar Uni, ATLAS SAM 100). W nowych workach będzie można dostać również produkty naszej Grupy – Doliny Nidy (m.in. Gładź Szpachlową Śnieżnobiałą). Proces zmiany opakowań jest kilkuetapowy i rozłożony w czasie.

 

 

Odporność na warunki atmosferyczne

Wybór jest  zdecydowanie bardziej odporny na warunki atmosferyczne niż opakowania papierowe. Folia, w przeciwieństwie do papieru, nie chłonie wody. Dzięki tej właściwości worek foliowy nie „zamięka”, a wilgoć nie przedostaje się do suchej mieszanki. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że jeśli podczas transportu produktu czy prac budowlanych na powietrzu spadnie deszcz, to nie odbije się to w żaden sposób na jakości wyrobów ATLAS.

Szczelność

Wyrób jest szczelnie zapakowany, dzięki czemu, np. podczas transportu, materiał nie wydostaje się na zewnątrz. W workach foliowych są mikrokanały odpowietrzające, które zapewniają odprowadzenie powietrza z wnętrza worka tylko w jednym kierunku. Ilość pyłu (materiału) mogąca się wydostać na zewnątrz mierzona jest w mikrogramach i następuje to jedynie w procesie pakowania.

Wytrzymałość

Główną zaletą worków wykonanych z tworzywa  polietylenowego LDPE jest wytrzymałość. Dzięki temu opakowania z tworzywa LDPE są wykorzystywane w wielu branżach – zarówno w spożywczej, jak i przemysłowej.  Przeprowadzone w naszej firmie testy udowodniły, że worek zrzucony z wysokości 6 m się nie rozrywa. Z tak ekstremalnej wysokości nikt produktu budowlanego nie będzie rzucał. Niemniej ta informacja jest ważna, bo niejednokrotnie wykonawcy musieli spisać na straty wyrób workowany, który podczas transportu czy zwykłej budowy spadł z wysokości i rozsypał się w promieniu kilku metrów. Teraz zminimalizowaliśmy to ryzyko.

  Szybka aplikacja produktu

Wyrób zapakowany w foliowe opakowanie niemal w 100% jest wysypywany z worka. Szacuje się, że przy zwykłych workach ok. 5% produktu pozostaje w worku i nie można go wysypać. Powodem tego jest większa ilość zagięć, łączeń i podatność na wysypanie się materiału z nieszczelnych miejsc. Nowe opakowanie jest łatwe do otworzenia i pozwala na wygodne dozowanie produktu.

Estetyka

Nie mniej ważnym aspektem jest estetyka. O ile przyjemniej robi się zakupy czy wjeżdża na budowę, kiedy palety zakupionego wyrobu są stabilne, czyste i kształtne. O tym możemy wiele pisać, ale najlepiej przekonać się osobiście, idąc do hurtowni, gdzie, obok palety z wyrobami w zwykłych workach, będzie stała paleta z produktami ATLAS zapakowanymi w nowe opakowania foliowe. Co jeszcze zyskujemy, kupując produkt w opakowaniach foliowych? Czysty samochód.

Ekologia

Kolejnym istotnym aspektem przy nowych foliowych workach jest ekologia, która wprost łączy się z ekonomią. Folia polietylenowa LDPE, z której wykonany jest worek, podlega recyklingowi w 100%. Folia ta może być do 14 razy zmielona i nadal będzie miała takie parametry jakościowe (wytrzymałość i elastyczność) jak za pierwszym razem. Z punktu widzenia wykonawcy wykorzystywanie opakowań z folii LDPE daje tę przewagę, że nie musi się on martwić o utylizację odpadu. Wyspecjalizowane firmy recyklingowe mogą odebrać taki surowiec. Problem utylizacji jednego zwykłego worka może nie jest duży, ale utylizacja worków z kilku palet to już zadanie wymagające czasu i pieniędzy. W przypadku folii LDPE problem jest rozwiązany!

kliknij w zdjęcie, aby je powiększyć

W przeciwieństwie do papieru folia nie chłonie wody. W ten sposób wyroby ATLAS
pozostają suche niezależnie od kaprysów pogody.


Przeczytaj również artykuł "Geoflex - żelowa technologia klejowa"

 

Artykuł ukazał się w wydaniu specjalnym magazynu „ATLAS FACHOWCA” poświęconemu ceramice.

Kategoria 
Tagi 
#dobrazmiana. #noweopakowania
worki foliowe
opakowania produktów chemii budowalanej
folia ldpe

Nasi partnerzy