Targi budowlane BUDMA 2015. Technologia dla budownictwa

Artykuł archiwalny
Autor 
Budma
15.02.2015Komentarze (3)

Dzisiejsza technologia pozwala na rzeczy, o których jeszcze pięć, dziesięć lat temu nam się nie śniło. Jak zareagowalibyśmy na informację, że budynek może zostać „wydrukowany”? Dziś nie tylko jest to możliwe. W jaki sposób zatem połączyć ze sobą elementy, które będą tworzyć otaczającą nas architekturę? Które produkty najlepiej i najefektywniej spełnią oczekiwania? Co zmieniło się w przepisach i jakich zmian możemy się spodziewać? Odpowiedzi będziemy mogli uzyskać już podczas marcowych targów BUDMA.

 

Targi inspiracji
Targi BUDMA to miejsce, w którym między 10 a 13 marca swoją najnowszą ofertę zaprezentuje ponad 1000 wystawców z kilkudziesięciu krajów, w tym sporo z polskiej czy europejskiej czołówki. Wśród nich znajdą się m.in. producenci okien, drzwi, pokryć i akcesoriów dachowych, chemii budowlanej, czy narzędzi, pokazując setki nowych propozycji.

Podczas targów w Poznaniu zaprezentowane zostaną doskonałe jakościowo i funkcjonalnie materiały, odpowiednio dopasowane do potrzeb systemy, technologie, które sprawiają, że życie staje się bardziej komfortowe, ale również dbające o ekologię i, ostatecznie, o portfel inwestora.

Warto zwrócić uwagę na produkty, które znajdą się w Klubie Premier Targów BUDMA. Tu zaprezentowane zostaną absolutne nowości, które po raz pierwszy zobaczymy właśnie w Poznaniu. Na szczególne zainteresowanie zasługiwać będą również te, które zdobyły najbardziej prestiżową nagrodę targową w Polsce – Złoty Medal MTP.

To jednak nie wszystko co przygotowali organizatorzy targów. Na specjalnych przestrzeniach prezentowane będą designerskie perły z oferty wystawców, a skierowane głównie do architektów i projektantów, w ramach projektu Strada di Architettura.

Testuj produkty
Ciekawą atrakcją targów BUDMA będzie Strefa Testów. To tutaj każdy fachowiec będzie mógł własnoręcznie przekonać się o najważniejszych zaletach prezentowanych produktów. O najskuteczniejszym i najbardziej efektywnym sposobie ich stosowania dowiemy się także podczas prezentacji i pokazów prowadzonych przez specjalistów z wystawiających się firm. Na potrzeby Strefy Testów przeznaczony zostanie pawilon nr 2, a w ręce zwiedzających trafią produkty takich firm jak m.in. Pomp-Serwis czy Wkręt-Met.

Na stoisku POMP Serwis wykonawcy będą mogli np. przetestować różne maszyny do malowania i nakładania gładzi natryskowo. Np.

  • COMPACT-PRO 15 - Maszyna oparta na pompie ślimakowej i zintegrowana z własnym kompresorem, idealna do natrysku wszelkiego rodzaju materiałów strukturalnych o granulacji do 4 mm. Perfekcyjna podczas ustawiania i precyzyjna podczas natrysku. Maszynę można wykorzystać do natrysku cienkowarstwowych tynków akrylowych, polikrzemianowych, krzemianowych, silikonowych, mineralnych, a ponadto do wypełnionych zapraw szpachlowych czy też kleju do siatki.
  • Agregat malarski 290 CLASIC - Agregat malarski najnowszej generacji wraz z najnowszym rozwiązaniem GRACO JETROLLER, który nie pyli i pozwala małym agregatem malować elewację.


UWAGA KONKURS!
Na stoisku POMP Serwis w Strefie Testów (Pawilon 5, stoisko 2) wykonawcy będą mogli także wygrać maszynę do malowania Easy Max II WP II Graco. Wystarczy odwiedzić stoisko, wypełnić odpowiedni formularz, a maszyna może stać się uzupełnieniem wyposażenia profesjonalnego fachowca. Więcej informacji na stoisku organizatora akcji. 

 

Easy Max WP II
Architektura BUDMY
Około 5000 architektów i projektantów spodziewają się organizatorzy targów BUDMA, dla których przygotowano szereg dedykowanych wydarzeń. Przy ścisłej współpracy z Izbą Architektów RP kontynuowany będzie projekt Forum Architektury, podczas którego odbędzie się m.in. debata architektoniczna z udziałem zagranicznych gości – na temat „Wzajemne Inspiracje. Europejscy Architekci w Polsce. Sukcesy i Porażki”.

Będziemy mieli okazję dyskutować m.in. z Alberto Veiga, Dmitrijem Antonyukiem, a także polskim architektem, Piotrem Szaroszykiem. Strada di Architettura odsłoni najciekawsze propozycje produktowe, wyróżniające się szczególnym designem, a jednocześnie zachowujące najwyższą jakość wykonania.
 
Tradycyjnie już BUDMA będzie miejscem spotkania z gwiazdą światowego formatu – tym razem organizatorzy zapraszają do bezpośredniej dyskusji z Alberto Veiga, projektantem m.in. efektownego Konsorcjum Winiarskiego Ribera del Duero, mającego na swoim koncie również polski akcent - projekt Filharmonii w Szczecinie. Targi BUDMA będą również miejscem rozstrzygnięcia konkursu „Szkice architektoniczne”, którego celem ma być pokazanie umiejętności warsztatowych studentów architektury, wykorzystujących technikę tradycyjną.  

Budma Buy Night
Po raz pierwszy w długiej historii targów branżowych, BUDMA otwiera się szerzej na klienta indywidualnego, a także daje szanse na zapoznanie się z pełną ofertą wystawców tym profesjonalistom, którzy z różnych powodów mogą dotrzeć na targi dopiero późnym popołudniem. To właśnie z myślą o nich, w czwartek (12 marca), ekspozycja będzie trwała do godz. 20.00, dając możliwość zapoznania się z szeroką ofertą wszystkim zainteresowanym nowinkami z branży budowlanej.

Na ten dzień przewidziana jest specjalna oferta zakupu biletów dla wszystkich chętnych – od godz. 15.00 będzie kosztować jedynie 15 PLN. Także w piątek (13 marca) organizatorzy zdecydowali o wprowadzeniu promocyjnej ceny biletów. 

BUDMA merytorycznie
Targi to oczywiście miejsce spotkań biznesowych, gdzie najważniejsza jest możliwość bezpośredniego spotkania między zwiedzającymi, a wystawcami. To tutaj bowiem nawiązać można nowe kontakty, ale także utrzymać znakomite relacje.

Nie można jednak zapominać o zmianach zachodzących w przepisach, nowych regulacjach, które przecież mają ogromny wpływ na prowadzone inwestycje. I tutaj BUDMA wychodzi naprzeciw oczekiwaniom. Cztery targowe dni wypełnione będą debatami i konferencjami traktującymi o najważniejszej problematyce branży. Na szczególną uwagę zasługują tutaj Dni Inżyniera Budownictwa (10 oraz 11 marca), gdzie będziemy mieli okazję porozmawiać m.in. na temat nowelizacji ustawy Prawo Budowlane, ale także szeregu innych, niezwykle ważnych z punktu widzenia zarówno inwestorów jak i wykonawców.

Przystanek BUDMA
Atrakcyjna oferta przyjazdu do Poznania czeka na wszystkich profesjonalistów, którzy zorganizują się w grupy. Organizatorzy targów BUDMA dofinansują każdy przyjazd w jedną stronę, w kwocie 1,20 PLN netto za każdy kilometr dla grupy minimum 8 osób, bez limitu kilometrów. Co więcej, korzystając z oferty Przystanek Budma, każdy z uczestników otrzyma bezpłatne zaproszenie na targi, a także możliwość zaparkowania bezpośrednio na terenie targów.

Więcej informacji: www.budma.pl

 

Kategoria 
Tagi 
budma
dni inżynierów budownictwa
złoty medal mtp

Nasi partnerzy