Targi budowlane Interbud zapraszają

Artykuł archiwalny
Autor 
AtlasFachowca.pl
27.02.2015Komentarze (0)

Od 27 lutego do 1 marca w hali Expo – Łódź na targach Interbud swoją ofertę zaprezentuje 312 wystawców z kraju i zagranicy. Materiały do budowy domów i remontowania mieszkań, wyposażenie wnętrz, instalacje sanitarne oraz okna i drzwi będzie – to tylko niektóre z tematów wartych uwagi na targach.

Dla wykonawców i inwestorów na targach przygotowano mnóstwo atrakcji, między innymi pokazy nowych rozwiązań, takich jak napinane sufity, kolekcje ceramiki, bezpieczne lustra oraz oświetlenie. Jedną z największych atrakcji będzie ekspozycja kilkudziesięciu łazienek. Wśród nich zrealizowane już projekty przygotowane przez Janusza Kaniewskiego – najsłynniejszego polskiego designera, który stworzył między innymi linię samochodów Ferrari i zaprojektował stadion w Libii.

Część ekspozycji będzie dostępna przed halą wystawienniczą, gdzie pokazane zostaną  w całości drewniane domy, pokrycia dachowe oraz rozwiązania sanitarne. Zainteresowani budową domu będą mogli zaplanować całą inwestycję. Dowiedzieć się, jak wybrać energooszczędne materiały, odpowiednią elewację i wyposażyć pomieszczenia.

W trakcie Interbudu odbędzie się kilkanaście konferencji  i spotkań specjalistów. Będą to między innymi: konferencja Towarzystw Budownictwa Społecznego, Salon Praktyki Dekarskiej, prezentacje targowe oraz warsztaty komputerowe.

Zamek króla Maroko ze Zduńskiej Woli
Łódzkie targi budownictwa to również spotkanie polskich firm, które z powodzeniem eksportują swoje produkty do krajów na całym świecie oraz prezentacja oferty różnych koncernów produkujących w Polsce. Podczas Interbudu będzie można zobaczyć powstające w Zduńskiej Woli ekologiczne materiały, jakie posłużyły do budowy pałacu rodziny królewskiej w Maroku i licznych willi w Zjednoczonych Emiratach Arabski.Obecni w Łodzi będą także polscy producenci okien, którzy są światowymi liderami w tej dziedzinie. Wyprodukowane nad Wisłą okna i drzwi montowano w zamkach nad Loarą, a co drugie okno dachowe na świecie pochodzi z naszego kraju. Wśród innowacyjnych na skalę europejską rozwiązań znajdą się także dachówki z masy kompozytowej oraz oczyszczalnie biologiczne. Te ostatnie podbijaj rynki na Litwie, Słowacji i w Rosji.

Wygodne pomieszczenia. Porady ekspertów
Podczas targów architekci oraz dekoratorzy doradzą, jak zaprojektować dom, dopasować i wyposażyć wnętrza. Opowiedzą, na co zwrócić uwagę wybierając meble oraz w jaki sposób prowadzić ich renowację. Zaprezentują także szklane elementy wystroju, kominki do każdego rodzaju pomieszczeń, czy przygotowywane pod wymiar żaluzje. U specjalistów będzie można zasięgnąć porad dotyczących planowania i finansowania inwestycji. Zwiedzający będą mogli również poznać ofertę łódzkich deweloperów i biur nieruchomości posiadających gotowe już projekty domów albo serię domów do samodzielnego montażu.

Jak wybrać materiały i znaleźć fachowców?
Podczas targowych prezentacji  omówiony zostanie proces planowania oraz przeprowadzania remontu. Prawnicy zwrócą uwagę na zmieniające się przepisy i opiszą najważniejsze zagadnienia prawa budowlanego.
Firma Obligo dla zwiedzających targi przygotowała karty uprawniające do wsparcia prawnego w prowadzeniu biznesu. Przedstawione będą też czynniki mające wpływ na wybór materiałów budowlanych, a wszyscy chętni będą mogli dowiedzieć się, jak znaleźć dobrego dekarza.

Mieszkania bez kaloryferów
Ogrzewanie pochłania nawet 70% energii dostarczanej do budynku czy mieszkania. Według wystawców targów Interbud poprawa bilansu energetycznego jest możliwa niemal w każdym pomieszczeniu. Pomagają w tym prezentowane podczas budowlanej wystawy rozwiązania: ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, kotły gazowe oraz systemy ogrzewania nadmuchowego, które skutecznie mogą zastąpić grzejniki. Do oszczędzania energii przekonywać będą także producenci drewnianych materiałów budowlanych, ekologicznych cegieł i domów pasywnych, w których zapotrzebowanie na energię jest ośmiokrotnie mniejsze niż w tradycyjnych budynkach.

Zielone dachy i całoroczne ogrody
Tłumienie hałasów, zapobieganie stratom ciepła i doskonałe miejsce wypoczynku to główne cechy zyskującej coraz większe zainteresowanie technologii, która polega na sadzeniu roślin na budynkach. Mowa o nich będzie podczas  towarzyszącego targom VII Ogólnopolskiego Salonu Praktyki Dekarskiej. Kilkuset dekarzy, blacharzy i cieśli weźmie udział w spotkaniach poświęconych technikom układania dachów i elewacji.

Zaplanowano także pokazy układania pokryć dachowych i akcesoriów oraz mistrzostwa sztuki dekarskiej. Oprócz specjalistów kładących dachy, swoją ofertę zaprezentują firmy ogrodnicze, które między innymi pokażą rozwiązania dotyczące przydomowej architektury.

Wystawa Nowego Centrum Łodzi
Podczas targów Interbud zwiedzający będą mogli poznać szczegóły budowy największej obecnie inwestycji w Łodzi - Nowego Centrum Łodzi. W tym specjalnej strefy kultury oraz dworca Łódź Fabryczna.

Nagrody i wyróżnienia
Nowości targowe konkurować będą o Złoty Medal Targów INTERBUD. Uhonorowane zostaną najciekawsze pod względem technologicznym, jakościowym i użytkowym produkty spośród zgłoszonych do konkursu.

Informacje organizacyjne
Targi odbywają się w Hali EXPO-Łódź, Al. Politechniki 4

Godziny otwarcia targów:

  • Piątek 27 lutego – 10.00-18.00
  • Sobota 28 lutego – 10.00-18.00
  • Niedziela 1 marca – 10.00-16.00

Na stoisku ATLASA nie zabranie pokazów instruktażowych oraz naszych Certyfikowanych Fachowców.

Niektóre z tematów omawianych na stoisku:

Do zwiedzania targów zapraszamy w dniach 27, 28 lutego w godzinach: 10:00 – 18:00 i 1 marca: 10:00 – 16:00. Hala EXPO Łódź, al. Politechniki 4.

 

Kategoria 
Tagi 
interbud
łódź
targi budowlane

Nasi partnerzy