PLANUJESZ REMONT ?

Witamy w Strefie Klienta!

Portal AtlasFachowca.pl powstał przede wszystkim w celu ułatwienia komunikacji pomiędzy Klientami a Profesjonalistami z branży budowlanej i remontowej.

Tu każdy Klient może odszukać Fachowców z interesującej go lokalizacji oraz posiadających określone specjalizacje.

Planując budowę domu czy po prostu remont, musimy wiedzieć, co chcemy osiągnąć, jaką mamy wizję budynku lub pomieszczeń po zmianach. Kiedy już określimy, czego oczekujemy, powinniśmy pomyśleć o fachowym Wykonawcy, który zająłby się naszą inwestycją.Doświadczony Specjalista będzie potrafił odpowiednio opracować plan kolejnych etapów prac, doradzić nam wybór materiałów budowlanych oraz posłużyć radą w kwestii wykonania.

Nie zapominajmy, że w niektórych przypadkach sama decyzja o rozpoczęciu inwestycji nie wystarczy. Pomocny może okazać się np. projekt, który przeniesie nasze wizje na papier. Ponadto zawsze warto sięgnąć po fachową pomoc Specjalisty (projektanta, kierownika budowy czy rzeczoznawcy budowlanego). Profesjonalne rady są niezastąpione w takim przypadku jak przygotowanie do urzędu zgłoszenia o zamiarze wykonania robót lub uzyskania pozwolenia na budowę stosownie do przepisów prawa budowlanego (wymóg zgłoszenia czy uzyskania pozwolenia na prace zależy od tego, co będziemy robić). Profesjonalista może nas ustrzec przed popełnieniem niepotrzebnych błędów
(m.in. dopilnuje przestrzegania przepisów prawa w trakcie realizacji i doradzi, czy w przypadku naszej inwestycji potrzebne jest uzyskanie zgody wspólnoty mieszkaniowej bądź sąsiadów).

Pamiętajmy, że planowanie budowy to nie tylko wizja związana z końcowym efektem, ale również złożoność procedur prawa budowlanego.

Ważne akty prawne:
Prawo budowlane (link)
Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakimi powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (link).
 
Portal Atlas Fachowca powstał, aby ułatwić odnalezienie oraz kontakt
z poszukiwanym Wykonawcą i sprawić, by blanowanie remontu stało się przyjemnością.